NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Konačno riješen smještaj!
#11
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ovo za grijač sam pretpostavljao jer kako kažeš i piše dokle ga treba uroniti. To ću riješiti. A što se tiče poklopca, ne brini, uvijek je otvoren jedan poklopac, i to onaj najveći, a i vidi se na slici, da je stavljen gore na poklopac (ne vidi se na slici baš najbolje).
U biti, ja i ne plaim ova svjetla danju, jer je kornjača onda strašno nervozna. Svjtela su na slici bila upaljena za potreba slikanja. Pretpostavljam sa ste u pravu kada kažete da je nervozna zbog novog smještaja. Uglavnom, javim se kad porješavam te još preostale probleme.
Što se tiče magljenja, srećom s time nemam problem, jer je samo prilikom prvog grijanja vode (kornjača još nije bila unutra), pojavila se magla iznad, ali sam ju jednostavno obrisao krpom i od onda nema zamagljivanja akvarija.
Imam jedno drugo pitanje, z koje sam tražio malo po netu odgovor, ali ga nisam našao. Stavit ću to pitanje u odgovarajući dio.
Pozz i hvala na savjetima!

Pisano: 29.04.2009

Editirano od Winx on 29.04.2009 08:55:09
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ima u ovoj slici ispod dosta mjesta za jedan jako ljepi i veliki Aquaterariji.
Povremeno se to moze povecavati.

Dodaj datoteku:



jpg  aaaaaaaaaaaaaaa.jpg (66.83 KB)
1_49f7fba1451cc.jpg 800X600 px

Pisano: 29.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Imam jedno pitanje. Budući da vidite ovdje najbolje prema priloženim slikama, visina ovih neonki od kopna je oko 25 cm, jer su neonke malo uvučene u poklopac, a to se na slikama ne vidi baš najbolje. Konačno se kornjača navikla na novi smještaj, i sada se vidi da je opuštenija i uživa. Pogotovo kad joj je upaljeno ovo neonsko svjetlo, što joj je u početko samo povećavalo nervozo. Doista kako ste mi i rekli treba kornjače na neke stvari postepeno navikavati i bit će sve OK.
Evo jučer smo ju po prvi puta i hranili u akvariju. I mogu vam reći da se dobro "zabavila" tražeći po dnu ostatke koji su joj promakli prilikom ubacivanja komadića mesa. Tako da sam, što se toga tiče sada puno mirniji.
Jedino me pati kolika snaga tih neonki mora/može biti a da ne bude prejaka svjetlost? Obzirom na udaljenost od kopna od cca 25 cm, kornjača kad izađe na njega onda se udaljenost od njenog oklopa do neonki znatno smanjuje na cca 15-tak cm. Jačina tih neonki je 2x 30 W. Da li da možda jednu odvrnem ili ostavim kako je?
Da li je to dobro?

Pisano: 13.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jesi li nabavio UVA-UVB neonku?
Snagu neonki ne mozes birati, ona ovisi o duzini neonke, odnosno jacini prigusnice koja je u poklopcu.
Ova vrsta kornjace voli svjetlost, 2*30 joj nije previse, slobodno tako ostavi, nece joj smetati.

Pisano: 13.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#15
Aktivan član
Aktivan član


See User information
http://www.eheim.de/eheim/inhalte/ind ... y=liniendetail_28412_ehen
evo to je taj akvarijski komplat pa te molim za pomoć da mi "OČITAŠ" koje su to neonke? Samo da dodam da po danu ima upaljenu i onu spot light sa punim spektrom, tako da malo kombiniramo rasvjetu, s time da tu spot light za sada samo palimo kada dođemo s posla, a neonke prektično rade cijeli dan.
pardon, da napomenem, to je ovaj akvarijski komplet "Professinonal 100"

Pisano: 14.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nije navedeno koje su neonke unutra, samo pise 2*30 W. Vjerovatno se radi o neonkama koje su namijenjene za akvaristiku, dakle sadrze spektar pogodan za rast bilja i za isticanje boja riba. Pogledaj sto pise na samim neonkama pri rubovima. Samo ti mogu sa sigurnoscu reci da u kompletu nisi dobio UVA-UVB neonku za gmazove

Pisano: 14.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#17
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa dobro onda će barem imati lijepe boje kao i ribice :) hehhehe
Ma za sada nek ostane, a i ja sam skoro 100% siguran da nisu tog spektra za gmazove jer koristim i ovu spot light sa punim spektrom.
Za sada će ostati tako neko vrijeme a poslije ću uzeti (vjerojatno najesen) nove uva i uvb spektra za reptile.

Pisano: 15.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum