NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 »


Re: Pomoc Hitno!!!
#11
Početni član
Početni član


See User information
Hvala svima!
Uradio sam vecinu stvari kao sto ste mi rekli (stavljam joj kapi i povisio sam temperaturu akvarija i vazduha)i kornaca je vec bolje, dva puta je jela mada jos ne otvara oci u potpunosti. Nadam se da ce joj biti bolje.

Pisano: 24.12.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Prihvacanje hrane je jako dobar znak, nadam se da ces je uspjeti izlijeciti...

Pisano: 24.12.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#13
Početni član
Početni član


See User information
Moja kornjaca isto ima zatvorene oci vec skoro mjesec dana,i ne jede niti raste uopste.A pored nje imam jos jednu kornjacu,koja je bila duplo manja od nje kad sam je kupila,a sad je veca od nje.Druga kornjaca je sasvim u redu,jede,pliva,sunca se.
A ova druga je toliko pasivna,jako malo se krece.
Oci su joj zatvorene i kao da su natekle,kao baloncici.
Pokusala sam joj namazati kremu,ali se ne da,uvlaci glavu.
Kupala sam je u kamilici,ali nije pomoglo.Treba li to raditi i koliko dugo?

Pisano: 14.11.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#14
Početni član
Početni član


See User information
I da,jos nesto,kad bih kupila veci akvarijum,od nekih 30-40 litara,kako izvesti to da imaju kopno?( na toliku dubinu)

Pisano: 14.11.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, zatvorene oci mogu biti simptom upale pluca, a s obzirom da dzis kornjace u jako malom prostoru mogla bi biti bakterijska upala ociju. Koristiti mast u slucaju bakterijske upale je neucinkovito, Neomicyn ili Maxitrol kapi daju puno bolje rezultate jer se uspiju probiti do oka.

Jesi li nabavila grijac i podesila temperature vode i kopna kao sto sam ti napisao u prosloj temi? Ako nisi nema koristi lijeciti zivotinju jer da bi bilo kakav tretman bio ucinkovit potrebno je ugrijati kornjacu kako bi joj se ubrzao metabolizam.

Ideje za kopno imas u galeriji i clanku o smjestaju kojeg sam ti linkao prosli put.

Pisano: 14.11.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#16
Početni član
Početni član


See User information
Ja za sada stvarno nemam mogucnosti da im kupim nesto bolje,za sad im pruzam najbolje.Danas sam kupila kapi,i stavila sam joj,jos nista se ne desava,isto je stanje.Za koliko bi se dana moglo poboljsati?

Pisano: 15.11.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
A gledaj, ne znam sta da ti kazem, akvarijski grijac, lampa za grijanje kopna i UVA-UVB rasvjeta su osnovne stvari koje su potrebne za drzanje kornjace u akvariju. Bez grijaca ova kornjaca nema nikakve sanse za oporavak, a zdrava nece zadugo biti zdrava. Ne znam pod kojim si okolnostima dobila te kornjace, ali ako si ih sama kupila trebala bi biti u stanju dati 5-10 eura za neki mali kineski grijac.

Ne mozes ocekivati da ce kapi odmah djelovati, a djelovati ce samo ako je u pitanju bakterijska infekcija i efekt nece biti isti kao sa povisenom temperaturom. Izvadi kornjacu na suho i nakapaj joj oci kapima (jedna kap u svako oko), ostavi je oko pola sata vani da se kapi stignu upiti. Pazi da je to suho mjesto toplo (25-30 stupnjeva) i da nije na propuhu! Ponovi postupak dva-tri puta dnevno dok ne bude bolje. Kapi smijes maksimalno koristiti tjedan dana. Vazno je da kornjaca bude u cistoj vodi koja je odstajala 24h u sirokoj plitkoj posudi ili je tretirana nekim akvaristickim sredstvom za pripremu vode kako klor ne bi dodatno pogorsavao situaciju.

Pisano: 17.11.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#18
Početni član
Početni član


See User information
Kupila sam grijac,postavila ga na 27 stepeni.Ukapala sam joj kapi,na kamenu je,sunca se pod svjetlom. Valjda ce sad biti dobro.

Pisano: 17.11.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#19
Početni član
Početni član


See User information
Kad bolesnu kornjacu ubacim u vodu,naprosto poludi,mlatara nogama,hoce vani.A druga normalno pliva,voda nije pretopla.Sta se desava?

Pisano: 17.11.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pomoc Hitno!!!
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vazno je da ti temperatura kopna bude visa od temperature vode, negdje 30-35 stupnjeva. Pusti kornjacu da bude tamo gdje joj odgovara, ocito joj pase visa temperatura kopna ili je jednostavno pre slaba da bi plivala.

Da li ima kakvih simptoma upale pluca?

Pisano: 17.11.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum