NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (13 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Eheim Classic 2213 2215
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Goran007
Da ne otvaram novu temu,pitao bih o 2 vanjska filtera,Eheim 2215 i 2213.Nasao sam u oglasniku da se prodaju,trebat ce mi u buducnosti pa me zanimaju karakteristike,sta se tice kvalitete i odrzavanja.


Eheim Clasic je druga generacija vanjskih filtera na svijetu, na trzistu su vec nekoliko desetljeca. Izuzetno su cvrsto građeni i znam za primjerke koji su bez greske radili i vise od 20 godina. Jedina mana je sto nisu bas "user friendly".
Originalne verzije nemaju nikakve kosare za medije tako da medije sam moras slagati u kanister. Novije verzije imaju ulozak koji se stavlja u kanistar za lakse vađenje medija, ali opet nemas individualne kosare.
Jos jedna mana je sto ti filteri nemaju ugrađene ventile za odspajanje filtera od cijevi pri odrzavanju tako da prilikom ciscenja filter skupa s cijevima moras nositi u kadu. Novije verzije tih filtera imaju dvostruke ventile koji se stave na cijevi da se filter lakse odspoji i odrzava (sivi ventili u lijevom donjem kutu). Također postoji mogucnost nabave tih ventila posebno.

Smanjena slika

Tehnicke karakteristike pojedinih modela imas ovdje: LINK
Isplati ti se uzeti filtere iz oglasnika ako su novija verzija sa ventilima, potpuno ispravni i povoljniji u odnosu na iste nove modele: LINK (gledaj cijene u eurima).

Pisano: 21.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim Classic 2213 2215
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nemam iskustva sa medijima,sta sve ide unutra?

Pisano: 22.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim Classic 2213 2215
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Najjednostavniji moguci postav je ispuniti donji dio filtera keramickim valjcicima, a na vrh staviti originalnu spuzvu i vatu.

Malo bolja opcija je na dno staviti keramicke valjcice, na sredinu medije od sintetickog stakla (Eheim SubstratPro, JBL MicroMec...) i na vrh opet spuzvu i vatu. Ako zelis ispod spuzve i vate se mogu jos ubaciti neki kemijski mediji poput ugljena ili zeolita.

Ovdje imas presjek kako sloziti filter po preporuci proizvođaca, odmah na vrhu su ti Classic modeli: LINK

Pisano: 22.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim Classic 2213 2215
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ok,hvala.Vidio sam na slici da filter ima sve medije složene.Prodaje se za 380 kn,radi se o 2215.Inače nema nikakvog izbora vanjskih filtera na oglasniku.Ne znam hoće li taj filter biti dovoljan ili da kupim skuplji tipa JBL Cristal Profi 635 kn?

Pisano: 22.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim Classic 2213 2215
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
A koje su ti dimenzije akvarija? 60x40x30 cm sa pocetka ili si nabavio veci?
Jer ako je kornjaca sada i dalje u tom akvariju brzo ce ga prerasti i trebat ce ti veci smjestaj uskoro. Tako da ti se onda ne isplati uzimati sada vanjski filter srednje velicine kojeg neces moci koristiti za buduci smjestaj.
Noviji JBL bi bio svakako bolji, cisto radi jednostavnosti odrzavanja i dostupnosti dijelova.

Pisano: 24.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim Classic 2213 2215
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jos je stari akvarij,nisam nabavio veći iako razmisljam o tom.
Pogledati cu još malo po pet shopovima ima li vanjskih filtera,iako sumnjam.Sumnjam da cu kupiti Eheim.
Javit cu se prvo aqua terri za akvarij,ako bude besplatna dostava narucit cu ga.Recimo 120x50x40?

Pisano: 24.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim Classic 2213 2215
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako ces nabavljati novi vanjski filter preporucam da odmah uzmes veliki filter koji ce ti sluziti na buducem smjestaju. Vrlo lako mu mozes smanjiti protok i staviti ga na mali akvarij dok ne nabavis konacan smjestaj. Filter je komad opreme na kojem se ne isplati stedjeti jer na kraju obicno duplo skuplje prođes ako ti filter nije dovoljno jak ili jeftin zakaze.

Za jednu odraslu kornjacu bi 150x50x40 cm bila puno bolja solucija. Tebi dodatnih 30 cm duzine ne znaci toliko puno koliko kornjaci znaci za kretanje. Za dostavu ces se morati sam raspitati, to ti nazalost ne znam reci.

Pisano: 25.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Eheim Classic 2213 2215
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala

Pisano: 25.06.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum