NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Anonymous
Literatura o kornjačama - prijedlozi i savjeti
#1
Pozdrav,

Kao što već znamo,osim na internetu o kornjačama se može učiti i putem literature.
Ovu temu otvaram s ciljem da neko tko kupuje knjige može dobiti kvalitetne savjete o knjizi od nekog člana koji ju je pročitao. Također bilo bi odlično kada bi rekli doživljanje o nekoj knjizi,recenzije,ocjene itd...
Putem ove teme se može javiti forumu da je neka knjiga na akciji,aukciji itd...

Do sada sam takve odgovore tražio putem GoogleBooks (tamo možete naći kratke isječke o nekim knjigama,znači samo određene).Ja se time nisam zadovoljio,pogotovo jer se najčešće stavlja uvod o piscu,rječnik itd.Znači ima najmanje onog najvažnijeg dijela.

Sličnu stvar ima i Amazon.Kada pogledate neku knjigu ima i click to look inside,slično kao gore spomenuti GoogleBooks.Na Amazonu također imaju i ocjene,ali nemožete pričati s osobom koja je dala recimo jednu ili pet zvjezdica.

Otvorio sam temu pa ću otvoriti i prvu raspravu.
U Hrvatskoj nema veliki izbor literature kao vani pa postoji opcija naručivanja preko internet e-shopova.Do sada sam u dućanima uvjek mogao uzeti knjigu u ruke i prelistati ju,no preko interneta nemam baš takve povlastice(osim GoogleBooks).

Zanima me dali netko ima iskustva s knjigama:

1.-Turtles of the United States and Canada-Carl H.Ernst,Jeffrey E.Lovich


2.-Turtles of the World-Franck Bonin,Bernard Devaux,Alain Dupre

Nadam se da tema neće izumrjeti i da nije "propali slučaj".
Također se nadam pristojnim raspravama i dobrim prijedlozima.

Srdačan pozdrav.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Literatura o kornjačama - prijedlozi i savjeti
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vecini ljudi se ne isplati kupovati literatura jer samo zele nauciti kako se pravilno brinuti o vrsti kornjace koju imaju i kada to nauce jednostavno napustaju forum. Kroz 7-8 godina koliko sam na forumima se mozda pojavilo 10-ak ljudi koji su trazili dodatnu literaturu i pokazali ozbiljan interes za druge vrste kornjaca koje kod nas nisu nabavljive. Da je interes veci vec bi odavno bio otvoren podforum o literaturi za kornjace.

Do sada sam zbog nedostatka vremena imao prilike procitati dvije.

Prva je od A.C.Highfield (www.tortoisetrust.org) - Practical Encyclopedia of Keeping and Breeding Tortoises and Freshwater Turtles koja ima hrpu korisnih informacija i opisa kornjaca, meni se osobno jako svidjela.

Druga knjiga koju sam procitao je besplatna knjiga koju si sam mozes skinuti: Richard Lundsford - Captive Care of North American Water Turtles (PDF- 80 Mb). Na link klikni desnim klikom misa pa Save as... jer se preglednik inace zna zablokirati zbog velicine datoteke.

Za knjige koje pitas ti ne znam nista reci jer ih nisam citao, ovdje imas preporuka i par rijeci za dosta knjiga: LINK

Pisano: 14.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Literatura o kornjačama - prijedlozi i savjeti
#3
Pozdrav,

hvala na linkovima za knjige,malo sam gledao o knjizi od Highfielda i čini se ok.Ima jako puno pohvala.

Druga knjiga je baš od Austin turtle page tima,njihovo izdanje,ako se ne varam.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Literatura o kornjačama - prijedlozi i savjeti
#4
Moderator
Moderator


See User information
Lijepo si ti to sve sročio, literatura je osnova za početak bavljenja, te za pronalaženje informacija. Ja sam malo starija no baš ne baratam tako dobro engleskim što je moj propust. Koliko ti imaš godina? U Algoritmu je svojevremeno bilo dosta literature, pa tko si može priuštiti... možemo jednom porazgovarat i podijeliti znanje.

Pisano: 25.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Literatura o kornjačama - prijedlozi i savjeti
#5
Pozdrav,

nikada nije kasno naučiti Engleski i uvijek ima vrlo čitljivih i slikom bogatih knjiga.

U Algoritmu ima par komada knjiga koje su baš o kornjačama,koliko se sjećam više ih je o gmazovima ili o cijeloj teraristici/akvaristici.
Meni osobno je najbolja ponuda u Algoritmu u centru (Gajeva 1) te u trgovačkom centru Avenue Mall (Avenija Dubrovnik 16).
Imaju još nekoliko prodajnih mjesta:
Algoritam poslovnice

Što se tiče cijena teško je reći ali ima ih od 10-tak eura pa sve do 50-tak eura,ima i skupljih naravno.

Nadam se da sam pomogao,pozdrav.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum