NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






POMOC nesto nije uredu sa desnim okom
#1
Početni član
Početni član


See User information
Ovako, imam 2 crvenouhe kornjace Rodju i Donatella. I ne verujem koliko sam ih zavoleo...
Medjutim Donatello je pocheo da zatvara desno oko i da ga trlja, primecuje se da je mutnije od levog,i tako vec nedelju dana. Stavljamo ga u mlaku kamilicu medjutim nista se ne desava,jos je poceo da spava... dok druga kornjaca se ponasa sasvim normalno znaci nije do prljave vode... Moze li neko da mi pomogne i da mi kaze koje kapi ili mast trebam da kupim i nachin upotrebe... chime da ga hranim dok je ovako "bolestan"?
pomoc PLEASEEEEEEEEEE vidim da se kornjacica muci...

Pisano: 18.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOC nesto nije uredu sa desnim okom
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosli na forum!

Procitao sam u drugoj temi da imate 45*35 akvarij, filter i grijac. To je mali prostor cak i za mladunce a kamoli za kornjace stare dvije godine.

Koje su velicine?
Sa cime ih sve hranite?
Kolika je temperatura vode?

Iznad kopnenog dijela bi trebala biti postavljena lampa za grijanje (reflektorica). Udaljenost ovisi o jacini zarulje, na kopnu treba biti temperatura od oko 30 stupnjeva. Osim lampe za grijanje potrebna je lampa koja daje UVA i UVB zrake. Najcesce i najjeftinije su posebne UVA-UVB neonke za gmazove koje se postavljaju na udaljenost od 30 cm iznad kopna.

Ako je samo jedno oko zatvoreno to upucuje na bakterijsku upalu oka. Voda se mozda cini mehanicki cista, ali vjerovatno bioloski i kemijski nije cista i zato je doslo do upale. Kupite Maxitrol ili Neomycin kapi. Izvadite kornjacu na suho i nakapajte joj oci kapima (jedna kap u svako oko), ostavite je oko pola sata vani da se kapi stignu upiti. Pazite da to suho mjesto nije na propuhu i da je toplo. Ponovite postupak dva-tri puta dnevno dok ne bude bolje. Kapi smijete maksimalno koristiti tjedan dana. Bilo bi pozeljno povisiti temperaturu vode na 30 stupnjeva.
Pojacajte prehranu (goveđe srce, pileca jetrica...). Vazno je da kornjaca bude u cistoj vodi koja je odstajala 24h u sirokoj plitkoj posudi ili je tretirana nekim akvaristickim sredstvom za pripremu vode kako klor ne bi dodatno pogorsavao situaciju.

Pisano: 18.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOC nesto nije uredu sa desnim okom
#3
Početni član
Početni član


See User information
Vodu smo im menjali redovno jednom u 7 dana,ali smo vodu drzali u flasama sto je ocigledno bila greska...
duzina oklopa 7 cm i 4,5cm manja ima problem sa okom.
hranimo ih suvim "racicima", grnulama NUTRON TARTAFOOD, do skora nismo znali da smeju da se hrane zivim mesom.
Temperatura vode im je izmedju 24-26
Koje dimenzije akvarijuma bi trebalo da budu i koja dubina vode?
HVALA NA POMOCI

Pisano: 19.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOC nesto nije uredu sa desnim okom
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjace su jako male za svoju starost, zakrzljale su. Proucite podforum o prehrani, glavna hrana ovih kornjaca je meso i riba. Bilo bi dobro da nabavite i vitaminske kapi za gmazove. Ako zelite da kornjace dugo i sretno zive pocnite ih pravilno hraniti i nabavite posten smjestaj. Kornjace ce jos rasti i doseci velicinu 15-25 cm ovisno o spolu. Za sada jos nije potreban jako velik smjestaj, ali za odrasle kornjace se preporuca akvarij duzine 150 cm, dakle nekih 300-400l. Pozeljna dubina vode za odrasle primjerke je barem nekih 40 cm. Bilo bi najbolje kada bi odmah mogli uzeti tako velik akvarij da stalno ne kupujete akvarije sukladno sa rastom kornjaca. Ako ipak sada ne mozete nabaviti tako velik akvarij mozete uzeti nesto manje od 150-200l. Ako je i to problem najjeftinija solucija je nabaviti veliku plasticnu posudu i staviti svu potrebnu opremu unutra. Sve o smjestaju mozete procitati ovdje: LINK (svi clanci nazalost jos nisu dotjerani).

Javljajte kako napreduje lijecenje, sretno!

Pisano: 20.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOC nesto nije uredu sa desnim okom
#5
Početni član
Početni član


See User information
Puno hvala Kori. Mali je bolje,sada normalno otvara oko, jos uvek mu je malo mutno u odnsu na drugo ali mnogo,mnogo bolje nego ranije. Naruchio sam lampe trebalo bi da stignu ovih dana POSTO IH U NISU NIJE BILO !!!! imam jos jedno pitanje: Negde sam prochitao da smeju da im se daju sve iznutrice, pa sad bolje da proverim...
Sigurno nesto ne bi smeli da jedu...
Jos jednom hvala na pomoci.

Pisano: 24.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOC nesto nije uredu sa desnim okom
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mozes im davati iznutrice samo moras paziti na kolicinu. Iznutrice poput jetre, bubrega, srca imaju jako puno proteina u sebi. Organizam kornjace nije stvoren za probavljanje velikih kolicina visokoproteinske hrane. Ako ih stalno hranis time brzo ce im stradati probavni organi. Kornjacama je potrebno pruziti raznoliku prehranu ali ipak je vazno da im se prehrana temelji na njihovoj prirodnoj hrani.

Pisano: 25.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum