NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (15 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Konačno riješen smještaj!
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Evo konačno nakon lutanja okolo naokolo pa čak i u krug ovako je to ispalo. Znam da ćete komentirati da nije dovoljnih dimenzija, ali ovo je maksimalno što sam mogao iskombinirati, zahvaljujući svemu što sam ovdje na forumu čitao.


Znam da bi dimenzije trebale biti veće, ali eto, sada su 100x45x40
(dxšxv).
Kada uhvatim vremena napisat ću kakvih sam sve problema i situacija imao dok sam ovo čudo smišljao, pa da i ostali članovi budu pripravni na slične probleme.
Samo se nadam da sav trud nije bio uzalud, jer prvih dana naša kornjača baš i nije nešto oduševljena novim smještajem, ali o tome drugi puta.
Evo i slika.

Dodaj datoteku:



jpg  DSC03849.JPG (87.27 KB)
576_49f57129a2ce6.jpg 800X600 px

jpg  DSC03848.JPG (66.83 KB)
576_49f57132aa9eb.jpg 800X600 px

jpg  DSC03846.JPG (72.53 KB)
576_49f571396d22f.jpg 800X600 px

Pisano: 27.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#2
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Jako je lijepo uređeno, baš mi se sviđa. Kao što si rekao, trebalo bi i veće, ali budeš s vremenom.

Jel može fotka kornje izbliza?

Pisano: 27.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Može, naravno! Samo mi dajte malo vremena :)
Naravno ovo je još dorađeno tako da je sad unutra i jedna komad mangrovog drveta, te spot light punog spektra (štogod to znači).
Pokušao sam i sa korjenom vinove loze, koju mi nije bilo teško nabaviti jer smo nedavno vadili stari vinograd, i prokuhavao sam u slanoj vodi, ali kad je kornjača (zove se i odaziva se! :) na ime Mirna) to čudo od loze vidjela vjerojatno je milsila da joj je to neki "neprijatelj" te ludovala po akvariju dok to nisam izvadio heh....
Ito imam još uvije nedoumicu sa kamenčićima (sitnim) i o njegovom postavljanju na dno. Naime, bojim se da će ga kornjača početi jesti a onda sam napravio i njoj i nama cirkus.
To je meni puno ljepše estetski, ali....eto strah me
S druge strane ne bi lupkali ovi veći kamenčići po staklu kad ruje okolo... ne znam što da činim...
Nabavio sam i timer za paljenje i gašenje spotlighta, samo moram sada naći na koje vrijeme da programiram to čudo da se pali i gasi.
Što se tiče neonskih svjetala u poklopcu, ni sa time nije baš presretna kornjača, pa sad u zadnja 2 dana u biti ima otvoren poklopac non stop...
trenutno sam postavio neku lampu koja baš i nije adekvatna jer je preblizu žarulja samom kopnu, pa me zanima ako netko zna gdje ima za kupiti neke sa savitljivim crijevom koje se kvače na "žabicu" li slično nek mi dojavi.
Evo tu kod nas u Konikomu sam našao odlične upravo kakve trebam za 30 kn, samo je problem što one su predviđene (grla) halogene žarulje, a ova moja je na klasičan navoj za klasično grlo. Iako sam primjetio da je zapravo i sama ta spot light naknadno prerađena na grlo, pa možda da ju rastavim i možda onda uspijem spojiti???? Ili da se ostavim ćorava posla i ne uništim žarulju od 65kn bez veze...
Je li netko možda zna da li se može kupiti takve žarulje za takvo grlo i gdje?

Eh, da ovaj stalak sam sam radio :)
Vlastiti projekt (sa pokupljenim idejama sa neta), naravno osim rezanja i kantiranja iveral ploča. Nije baš ispalo jefino kako sam u startu mislio, ali makar ne odudara od ostatka namještaja u sobi. Crni stalci su mi OK ali ne uklapaju mi se u sobu nikako.

Da još dodam, da sad tu još nedostaju prave žive biljke koje će mi kolega pokloniti kad se razmnože u njegovom akvariju sa ribicama.
Pozz

Pisano: 27.04.2009

Editirano od Winx on 27.04.2009 14:22:34
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
super ti je samo mi se cini da je obala pre blizu svjetlu mislim poklopcu
super je svidja mi se

Pisano: 27.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Je i ja sam tako mislio, ali sam izmjerio i ispalo je da je cca 20 cm iznad kopna do same neonke, a negdje sam čitao da treba biti između 15-30 cm...ne znam da li je to točno, ali nije problem to malo podići, samo je problem što već 2 dana to čudo nisam niti palio je postane nervozna čim to upalim, a nije ni kriva previše je za nju novoga, pa dok se navikne ...polako, valjda će biti OK.

Pisano: 27.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
koliko je velika kornjaca??

Pisano: 27.04.2009
zlatko__hrSmanjena slikaSmanjena slika
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
cca 23 cm u dužini oklopa dakle bez glave i repa (mislim da se tako mjeri), a stara je cca 5-6 godina, što ne znam sigurno budući da smo je udomili.

Pisano: 27.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pa nervozna je zbog novog smjesteja a sto se tice poklopca krivo ja sam procitao da treba biti izmedju 25 i 30 cm

Pisano: 27.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, stvarno je steta sto se nisi odlucio za veci akvarij, ali u svakom slucaju kornjaci je bolje sada nego je bilo prije.

Kornjaci za pocetak moras dati vremena i mira da se navikne na novi smjestaj. Svaka promjena je stesna za njih, ali ne brini udomaciti ce se ona brzo.

Na temelju slika te moram upozoriti na sljedece:
tvornicki akvarijski polopac nema ugrađenih ventilacijskih otvora tako da uvijek jedan mali dio mora biti otvoren zbog ventilacije. Ovakvi poklopci na sebi obicno imaju neke manje otvore za hranjenje pa mozda oni posluze. U svakom slucaju obrati pozornost da ti se preko dana ne javlja jaka kondenzacija na stranicama akvarija.
Grijac nisi postavio pravilno, on mora biti potopljen barem do vijugave granice na glavi. Nakosi ga ako je potrebno jer ovako nece pravilno raditi, a mozda nece uopce raditi jer Jager ima zastitni sustav koji ga gasi u slucaju pregrijavanja.

Sto se tice rasvjete kod te spotlight koju imas provjeri da li sadrzi UVA i UVB dio spektra. Spotlight za gmazove obicno samo sadrze UVA u sebi. U tom slucaju mozes ovu postojecu neonku zamjeniti posebnom UVA-UVB neonkom za gmazove da kornjaca ima postenu rasvjetu.
Ne bi ti preporucio nikakve adaptacije na lampama jer ugrozavas sigurnost, ipak to gori cijele dane.

U ljetnom periodu kornjaci rasvjeta moze biti upaljena 12-14 h, a po zimi 8-10 h.

Pisano: 28.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Konačno riješen smještaj!
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da, a sto se tice podloge predlazem ti da procitas dio "Podloga" u ovom clanku: LINK
Mozda ti pomogne oko odluke.

Pisano: 29.04.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum