NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Sunčanje žutouhih kornjača?
#1
Početni član
Početni član


See User information
Prije 10ak dana udomio sam dvije žutouhe kornjačice. Stare su minimalno 3-4 god. Jedna ima oko 12 cm a druga oko 11 cm. Uglavnom, kupio sam zasad plastični spremnik veličine cca 70x40x20 i tu ih za sada držim. Naručen je i filter preko ebaya, a imam i neki grijač...

Uglavnom, jednom sam kornjače prebacio u manji akvarij i stavio ih na balkon... Vrlo brzo izašle su na sunčanje... Čini mi se da uživaju na suncu ali ne znam je li se može pretjerati s tim? Ostavim ih možda 3 sata...

Koliku max temperaturu vode one podnose? (jer se voda tada jako ugrije pa se brinem da možda ne izađu vani na kamenja zbog previše tople vode...)

Dalje, da li je to za njih veliki stres, prebacivanje svakodnevno iz jednog akvarija u drugi?

Mislim, za sada dok nemam filter ionako moram mijenjat vodu svakodnevno pa to onda iskoristim i za sunčanje...

Još jedno pitanje, one djeluju užasno gladno, čim uđem u sobu, žicaju mi na rubu akvarija... Jedu mi iz ruke i gotovo sve što im dam (povrće, piletinu, njihovu hranu..) ali meni se čine da previše jedu...

Koliko bi hrane bilo potrebno otprilike za kornjače ove veličine?

Toliko za sada :)

Hvala

Pisano: 12.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sunčanje žutouhih kornjača?
#2
Početni član
Početni član


See User information
evo malo slikica... :)

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

(Powered by frubar.net)

Pisano: 12.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sunčanje žutouhih kornjača?
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Lijepo je sto si udomio kornjace umjesto da si kupovao mladunce u pet shopu.
Kornjace su za svoju dob ok velicine. Plasticna posuda u kojoj ih trenutno drzis je također ok velicine za sada, no racunaj da bi ju u roku od 6 mj. mogle prerasti. Uz Filter i grijac ti je jos potrebna obicna spot lampa za grijanje kopna (ispod nje na kopnu treba biti 35 stupnjeva), te UVA-UVB rasvjeta za gmazove. Ovdje o svemu imas detaljnije:

Smjestaj za vodene kornjace

Trenutno ne postoji umjetna rasvjeta za gmazove koja je u mogucnosti u potpunosti oponasati sunce tako da je suncanje na pravom suncu u ljetnim mjesecima pozeljno.
ALI staviti kornjacu van na sunce u malom akvariju je opasno! Kornjace kao gmazovi nemaju svoju temperaturu tijela, vec iskljucivo ovise o temperaturi okoline. Kada se u prirodi kornjaca sunca ponekad se zna ugrijati i na 40-ak stupnjeva i u slucaju da se previse zagrijala baci se nazad u baru gdje je temperatura ljeti obicno 20-ak stupnjeva (pri dnu npr.). Voda u maloj posudi, pogotovo akvariju (zbog efekta staklenika) se na suncu također moze zagrijati na 35+ stupnjeva bez problema. Kornjaca se tada nema gdje rashladiti, moze se opasno pregrijati i doziviti srcani udar! Prema tome suncanje na pravom suncu bez mogucnosti da se kornjaca ima gdje skloniti i rashladiti nije nikako preporucljivo. Trebao bi izgraditi ljetni smjestaj sa vecom kolicinom vode koja se nece na taj nacin pregrijavati u kojem kornjace mogu boraviti cijelo ljeto..

Gmazovi zahtijevaju svoje uvjete i mir, svakodnevno uznemiravanje i seljenje nije pozeljno. Jer kornjace u vecini slucajeva uzimanje u ruku smatraju kao napad i to je definitivno stresno za njih. Prouci clanak o smjestaju, postoji metoda izmjene vode i usisavanja dna bez da moras okretati cijeli smjestaj naopako i vaditi zivotinje.

Potpuno je normalno da su kornjace prozdrljive i da uvijek daju dojam da su gladne. One su u prirodi vecinom strvinari i skupljaci hrane, jedu kada im se pruzi prilika. U zatocenistvu obicno dobivaju puno vise hrane nego sto im je doista potrebno sto kasnije vodi do zdravstvenih problema i skracenog zivota. Na tebi je da kontroliras kolicinu hrane koju ce dobiti.
Trebao bi ih hraniti sa sto vise biljne hrane, sada vec i do 50%, kasnije cak i do 90%. Mesnati obroci (piletina, riba, ziva hrana, granule) bi se na meniju trebali naci jednom, do maksimalno 2x u tjednu, ostalo sve bilje sa popisa. Kada dajes mesni obrok sa hranjenjem mozes prestati cim kornjacama splasne pocetni entuzijazam za hranom, kada pocnu prednjim nogama usitnjavati male komadice koje su na pocetku hranjenja bez problema gutale u komadu. Kod mesa nemoj ici sa kolicinom vecom od 2 kornjacine glave.
Bilje sa zelenog dijela popisa mozes davati prakticki u neogranicenim kolicinama.

Procitaj i sljedece clanke:

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Crvenouha, zutouha i trostova kornjaca

Slike kornjaca su odlicne!

Pisano: 13.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sunčanje žutouhih kornjača?
#4
Početni član
Početni član


See User information
hvala puno na iscrpnim informacijama.

cujemo se ako negdje zapne :)

Pisano: 13.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum